Милан завърши трети на "Ауди Къп" (видео)

Милан заслужи третото място на турнира "Ауди Къп" в Мюнхен след минимален успех с 1:0 над Сао Пауло в малкия финал. 19-годишният Кингсли Боатенг беше точен в 53-ата минута, след като излезе сам срещу вратаря на бразилците. Тъмнокожият нападател се появи на почивката на мястото на Стефан Ел Шаарауи.

Двата тима играха доста открито, като създадоха доста добри положения, които пропуснаха без едно. С няколко отлични намеси се отличи стражът на "росонерите" Марко Амелия. На отсрещната врата неточни бяха Стефан Ел Шаарауи и Мбайе Нианг, а в 41-ата минута шут на Андреа Петаня се отби в напречната греда. В заключителните секунди на редовното време бранител на Милан изби топката от голлинията.

Треньорите нямаха ограничение за броя на смените и заложиха на доста от футболистите си. Отделно "червено-черните" бяха с редица от резервите и юношите си заради многото контузени състезатели.

Вчера и двата отбора загубиха своите двубои на полуфиналите. Италианците отстъпиха с 3:5 от Манчестър Сити, а бразилците бяха надвити от домакина Байерн с 2:0. "Гражданите" и баварците играят финал тази вечер от 21,30 часа.

МИЛАН - САО ПАУЛО 1:0
1:0 Кингсли Боатенг (53)

МИЛАН: Амелия, Дзакардо, Ночерино, Пасифико, Емануелсон, Вергара, Кристанте, Поли, Петаня, Нианг, Ел Шаарауи

(след почивката влязоха: Кингсли Боатенг, Йоти, Кевин Принс Боатенг, Траоре, Констант)

САО ПАУЛО: Денис, Лукас Силва, Рейналдо, Дъглас, Едсон Силва, Родриго Кайо, Майкон, Лукас Еванжелиста, Гансо, Силвиньо, Алойзио

(след почивката влязоха: Толой, Велингтон, Джаксън, Освалдо, Рони, Фабрисио, Фариас, Шмид)

Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен