Чой спечели 22-ра титла, иска още две тази година

Мартин Чой с BMW спечели предсрочно 22-рата си значима титла по мотоциклетизъм. Звездата на GLOBUL Racing Team стана шампион на България в клас SST 1000 след победа и в третия кръг (от общо 4) от надпреварата.

Чой беше най-бърз на пистата  край Плевен, като изпревари с 14 секунди класиралия се на второ място Калин Кулев (BMW). Трети завърши Красен Кънчев, също с BMW.

Така Мартин затвърди пълното  си превъзходство през състезателния уикенд. Той беше най-бърз в тренировките и в квалификацията, стартира пръв и не изпусна водачеството до финала, като във всяка обиколка увеличаваше аванса си средно с над секунда.

“Радвам се, че отново съм шампион, след като миналата година падания, контузии и операции ми попречиха да го направя, заяви Мартин Чой. – Програмата ми минимум за този сезон е две титли и съм близо до този резултат, а максимумът е да повторя хеттрика си от 2011-а. Благодаря на отбора и на спонсорите ни за възможността да се боря за нови победи”.

Освен за първенството на България, състезанието в Плевен беше валидно и за това на Източна Европа, където Мартин вече има 4 поредни победи. Два кръга преди края той води убедително в общото класиране и докосва титла №23.

Чой е и в битката за първото място в европейския шампионат „Алпе Адрия”, където в момента е 3-ти. В четвъртък Мартин ще лети за Познан (Пол), за участие в VII кръг от надпреварата. Уикендът е изключително важен за развоя на шампионата, тъй като ще има две състезания – в събота и в неделя.

Първата си титла Чой печели през 1999 г., когато на едва 15 години и във втория си сезон при мъжете става шампион на България в клас „Суперспорт 600”. След това е многократен първенец на страната и на Източна Европа в различни класове, а триумфът в „Алпе Адрия” през 2011 г. е най-доброто постижение в досегашната му кариера.