Уест Хам продължава да мачка

Тимът на Уест Хам записа трета поредна победа в английската Висша лига и то за трети път с един и същи резултат - 2:0 в полза на възпитаниците на Сам Алърдайс. Този път жертва на "чуковете" стана тимът на Норич, който рухна в края на мача на "Болейн Граунд". Попадения на Джеймс Колинс и Мохамед Диаме в последните шест минути на срещата донесоха победата на лондончани, която ги изкачи в горната половина на таблицата - десето място с 28 точки.

В истински герой за домакините се превърна халфът Мохамед Диаме, който подаде за първия гол и сам реализира втория.

"Канарчетата" се държаха добре в Източен Лондон до 84-ата минута, в която Джеймс Колинс засече с глава отлично центриране на Диаме в наказателното поле и откри резултата. В последната 90-а минута на редовното време Диаме сам завърши контраатака на своя тим, за да оформи крайното 2:0 в полза на "чуковете". Преди почивката вратарят на домакините Адриан дел Кастийо на три пъти спасяваше вратата си след удари на Робърт Снодграс, Алекс Тетей и Гари Хуупър. В крайна сметка тези спасявания се оказаха решителни в полза на домакините.

С победата Уест Хам се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите отбори, в която се намираше много дълго време през този сезон. Норич пък остава само на една точка над нея и може да попадне там при лошо стечение за хората на Крис Хютън в мачовете от 26-ия кръг.