Петев отново мачка в Кипър - 10 победи в 12 мача, откакто пое АЕЛ

Отборът на Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) продължава да ниже победи в кипърския шампионат. Тимът, воден от българина, победи с 2:0 Неа Саламина в мач от 19-ия кръг на шампионата. И двата гола бяха дело на бразилеца Лусиано Бебе - в 15-ата и 62-ата минута. Станислав Генчев пък се появи в игра в 76-ата минута на мястото на Еду Ориол. Така АЕЛ запазва лидерската си позиция в първенството с актив от 46 точки - на две пред втория - градския съперник Аполон (Лимасол).

Това бе 12-и мач за Петев в шампионата, откакто на 20-и октомври застана начело на АЕЛ. Оттогава отборът е в страхотна форма и има десет победи и само два равни мача - като гост на конкурентите за челните места АПОЕЛ (Никозия) и Ермис (Арадипу). Загубата до момента е непознат резултат в шампионата за Петев. Едиснтвените две поражения за АЕЛ дойдоха за Купата на Кипър -  на два пъти по 0:1 от АПОЕЛ.

АЕЛ (ЛИМАСОЛ) - НЕА САЛАМИНА 2:0
1:0 Лусиано Бебе (15)
2:0 Лусиано Бебе (62)