Джерард: Разгромът над Арсенал е най-добрият мач на Ливърпул в кариерата ми

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард коментира, че представянето на неговите съотборници в дербито с Арсенал, спечелено от мърсисайдци с разгромното 5:1, е най-добрият мач на "червените", който той си спомня. Джерард и съотборниците му нанизаха четири гола в невероятни първи 20 минути на "Анфийлд", а след мача дори мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер призна, че отборът му е можел да инкасира 10 гола във вратата си. По този повод и Джерард призна, че не си спомня по-добър мач на Ливърпул в цялата си кариера.

"Опитвам си да си спомня по-добър мач, особено преди почивката. За 15 години назад поне аз не мога да си спомня за много такива. Може би един или два в Шампионската лига се доближават до това ниво, но първото полувреме срещу Арсенал трудно би могло да е по-експлозивно. Със сигурност този мач попада в топ 3 на кариерата ми като футболист. Говорим за съперник, който е първи в лигата с футболисти от световна класа, единият от които струва 42 милиона паунда. Джак Уилшир е надежда на цяла Англия за добро представяне на Световното, а Санти Касорла - световен шампион. И ние тотално ги разбихме от първата до последната минута", заяви Джерард пред официалния сайт на Ливърпул.