Добруджа 07 на полуфинал за Купата след чисто 3:0 над ЦСКА (ВИДЕО)

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) постигнаха гръмка победа над ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) в мач, игран пред около 1500 зрители в зала "Добротица", и вече са на полуфинал в турнира за Купата на България. Само преди четири дни добричлии отстъпиха с 1:3 при гостуването си на армейците в мач от Суперлигата, но явно Мирослав Живков и щаба му умело са използвали поуките от срещата, за да може днес да надделеят на над именития си съперник.

Срещата започна равностойно, като по традиция Добруджа 07 рядко допуска колебания в първите разигравания на мачовете си у дома. Домакините натрупаха крехка преднина от 2-3 точки в средата на частта, която съумяха да запазят и в края на гейма. След размяната на полетата, статуквото не се промени и на първото техническо прекъсване Добруджа 07 имаше малка преднина от две точки. Тук, обаче, се получи срив в играта на "червените", който доведе до 16:11 в полза на господарите на "Добротица" и те завършиха гейма с комфортна преднина от цели осем точки - 25:17.

Както подобава на името на ЦСКА, момчетата на Александър Попов се вложиха максимално и в третата част и опитаха обрат. Той изглеждаше някак възможен при 11:7 в полза на столичани, но Добруджа 07 изравни при 12:12 и дръпна с 16:12. Дори тази безнадеждна ситуация на отказа армейците и те доближиха съперника си на две точки при 20:22. Денят, обаче, бе за възпитаниците на Мирослав Живков и стотиците фенове по трибуните. По ирония на съдбата последната точка в мача дойде след единична блокада на капитана на домакините Христо Енков, който е юноша на ЦСКА, срещу атака на капитана на "червените" Ивайло Стефанов.