Суонзи удари тежко Фулъм, Бербатов сменен (видео)

Тимът на Суонзи нанесе тежко поражение с 2:0 на Фулъм в домакинския си двубой срещу лондончани на "Либърти Стейдиъм". Джонджо Шелви и Чико Флорес донесоха важните три точки за "лебедите" с попадения след почивката. Българският нападател на гостите Димитър Бербатов пък игра 83 минути за своя тим, но не се запомни с нищо, освен с това, че изпусна Флорес при второто попадение за Суонзи. Берба бе заменен от младия Муамер Танкович, който направи дебют в Премиър лийг с екипа на Фулъм.

Полузащитникът Джонджо Шелви откри резултата в полза на Суонзи срещу Фулъм  след точно час игра с мощен удар извън наказателното поле. Младежкият национал на Англия имаше сериозна доза късмет при гола си, след като двоен рикошет в централните защитници на гостите изненада Маартен Стекеленбург и прати топката в далечния му ъгъл за 1:0.

Флорес пък удвои аванса на "лебедите", след като бе изпуснат от Димитър Бербатов при статично положение и с глава прониза за втори път Стекеленбург. Топката дори се отклони в тялото на българския нападател преди да влети в мрежата на неговия тим. Попаденията бяха напълно заслужени с оглед на огромното преимущество, което тимът на Суонзи успя да наложи през второто полувреме.

Преди почивката гостите бяха по-активният отбор на терена и на няколко пъти техните нападатели стреляха от добри позиции, но всичките им удари бяха слаби и попаднаха право в ръцете на Герхард Тремел. Клинтън Демпси и Ашкан Дежага на няколко пъти се озоваваха на добри позиции, но без да успеят да застрашат сериозно вратата на домакините. Така далечен удар на Шелви бе най-опасното положение на терена през първата част, но тогава топката срещна гредата.

Поражението оставя Фулъм само на точка над зоната на изпадащите с актив от 19, но още утре "котиджърс" могат да се окажат "под чертата", след като и Съндърланд, и Уест Хам имат възможност да ги задминат. Суонзи пък се отдалечи от битката за оцеляване, след като вече има 24 т. и заема десетото място.