Съндърланд за пръв път не е изпадащ (видео)

Тимът на Съндърланд излезе над зоната на изпадащите за пръв път от август 2013 година, след като спечели пълен актив от три точки при домакинството си на Стоук Сити. Възпитаниците на Густаво Пойет стигнаха до успеха с 1:0, благодарение на гол на Адам Джонсън в 17-ата минута на мача. През втората част гостите останаха и с човек по-малко, след като Стефан Нзонзи бе отстранен от игра за втори жълт картон.

Адам Джонсън даде аванс на "черните котки" в 17-ата минута, отбелязвайки шестото си попадение от началото на сезона. По този начин той оглави голмайсторската листа на своя отбор от началото на сезона с двойно повече голове от втория в тази класация Стивън Флетчър. Гостите се опитаха да изравнят и имаха добри положения да сторят това, но пропуски направиха Чарли Адам и Усама Асаиди.

След почивката задачата на домакините бе улеснена от необмислена постъпка на Стефан Нзонзи, който си изкара втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена, което спомогна за спокойствието на домакините до края на мача. "Черните котки" дори можеха да отбележат и втори гол, но Асмир Бегович спаси опасен удар на появилия се като резерва Стивън Флетчър.