Резервите на Фулъм не успяха да победят Шефилд Юнайтед дори с човек повече (видео)

Елитният Фулъм, който бе без Димитър Бербатов и по-голямата част от титулярите на тима, не успя да победи Шефилд Юнайтед, като двата отбора завършиха сблъсъка си от четвъртия кръг на ФА Къп при резултат 1:1 и ще трябва да преиграват. Крис Портър изведе третодивизионния тим напред в 31-ата минута. Въпреки че гостите останаха с човек повече още в 52-ата минута, те успяха да стигнат само до равенството. Уго Родайега направи 1:1 четвърт час преди края, след това гредата спаси домакините след удар на Сендерос, а Дарън Бент направи фрапантен пропуск на празна врата.

В 31-ата минута Крис Портър откри резултата. Хари Магуайър направи рейд между няколко бранители на Фулъм, стреля по земя, а Портър протегна крак и засече топката във вратата ма Стокдейл. При цялата атака отбраната на "котиджърс" действаше неконцентрирано. Няколко минути по-късно гостите имаха претенции за дузпа за нарушение на вратаря Джордж Лонг срещу Родайега. Андре Маринър обаче подмина ситуацията.

В 52-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Майкъл Дойл получи директен червен картон. Още по-чиста ситуация за дузпа имаше и след почивката - този път в полза на Шефилд. Райън Флин нахлу наказателното поле, където Хюз протегна крак и препъна халфа. Андре Маринър отново не посочи бялата точка.

В 75-ата минута Уго Родайега изравни след хубав изстрел от границата на наказателното поле. В 83-ата минута топката срещна напречната греда след удар с глава на Сендерос, а три минути преди края Дарън Бент направи фрапантен пропуск, след като не успя от два метра да прати топката в опразнената врата на Лонг.

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД - ФУЛЪМ 1:1

0:1 Портър (31')
1:1 Родайега (75')