100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Байерн бележи гол след гол в Кувейт (видео)

Кралят на Европа Байерн (Мюнхен) спечели със 8:0 втората си контрола на арабска земя. Днес тимът на Джосеп Гуардиола разби шампиона на Кувейт - Кувейт СК, в проверка, играна в Доха. Точни за мюнхенци бяха Клаудио Писаро (31), Джулиан Грийн (48), Марио Гьотце (58 и 85), Томас Мюлер (62 и 65) и Тиаго Алкантара (83 и 89).

През първата част Пептим успя да реализира само един гол. Марио Манджукич пропусна две прекрасни възможности в 10-ата и 40-ата минути. В 31-ата Писаро отбеляза отблизо след добрата на Джердан Шакири и отбита топка след неговия шут.

На почивката Гуардиола замени осмина футболисти, като остави единствено Щарке, Хавиер Мартинес и Пиер-Емил Хьойберг. В 48-ата Джулиан Грийн реализира страхотно попадение: овладя на лявото крило, навлезе в наказателното и с мощен удар опъна мрежата в далечния горен ъгъл. Десет минути по-късно Мичел Вайзер достави добра топка за Марио Гьотце и бившият играч на Борусия (Дортмунд) покачи класически с насочване отблизо.

Томас Мюлер направи бърз дубъл в рамките на три минути (62 и 65). Първо наниза с глава, а след това с хубаво насочване от 13 метра. Тиаго Алкантара вкара за 6:0 в 83-ата минута. Две минути по-късно Гьотце регистрира втори гол на сметката си. В 89-ата Тиаго оформи крайния резултат - 8:0.

Това беше втората и последна проверка на Байерн на арабска земя след победата с 2:0 над суданския Ал Мерих преди четири дни.

Байерн (първо полувреме): Щарке, Рафиня, Боатенг, Салахи, Контенто; Мартинес, Шьопф, Хьойберг, Шакири, Манджукич, Писаро
Байерн (второ полувреме): Щарке, Мартинес, Хьойберг, Алаба, Грийн, Тиаго, Мюлер, Вайзер, Данте, Гьотце, Кроос

Снимки: Getty Images/Guliver