Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Байерн започна 2014 година с победа

Германският шампион Байерн (Мюнхен) започна календарната 2014 година с победа, след като се наложи с 2:0 над първенеца на Судан Ал Мерик в контролна среща, играна в катарската столица Доха. Възпитаниците на треньора Джосеп Гуардиола не оставиха никакви шансове на своя съперник и доминираха през целия мач, като двете попадения бяха най-малкото, с което Ал Мерик се измъкна от двубоя.

Единствено резервният вратар Том Щарке игра пълни 90 минути за германския гранд, след като Гуардиола направи пълна подмяна на футболистите си на полувремето.

Пред около 15 000 зрители младият Юлиян Грийн даде аванс на баварците в 35-ата минута след отлично подаване в дълбочина от страна на Марио Гьотце. В 53-ата минута Клаудио Писаро оформи крайното 2:0 в полза на Байерн с добавка от няколко метра, след като удар на Марио Манджукич с глава бе спасен от вратаря на суданците. До края на мача самият Манджукич също имаше възможност да се разпише, но пропусна на няколко пъти от изгодни позиции.

Съставът на Байерн: Щарке, Вайзер (45-Рафиня), Мартинес (45-Боатенг), Данте (45-Хойберг), Контенто (45-Алаба), Лаам (45-Тиаго), Гьотце (45-Мюлер), Шакири (45-Писаро), Кроос (45-Шьопф), Грийн (45-Салахи), Рибери (45-Манджукич)