Словакия обърна Беларус с 3:1 в Самоков

Женският национален волейболен отбор на Словакия записа първа победа на турнира в Група "М" на световните квалификации в Самоков. Воденият от треньора Марек Ройко тим обърна Беларус с 3:1 (18:25, 25:18, 25:20, 25:16) във втората си среща, играна пред едва около 200 зрители в зала "Арена Самоков".

По този начин словачките са 2-ри във временното класиране с 3 точки след 1 победа и 1 загуба, колкото има и 3-ия - отбора на Чехия, но с по-лошо геймово съотношение. Двата тима са с минимални шансове за първото място и класиране за Мондиала. Начело в класирането е България с 6 точки след 2 победи от 2 мача, която се нуждае само от два спечелни гейма в последният си мач утре срещу беларускините, за да си подпечата визата за световното първенство в Италия. Мачът между момичетата на Марчело Абонданца и Беларус е утре (5 януари) от 17,30 часа и ще бъде предаван пряко по NEWS7, а след това от 20,30 часа е двубоят между Словакия и Чехия.

Над всички в словашкия тим бе централната блокировачка Михаела Абрамова със страхотните 21 точки (3 блока и 80% ефективност в атака) за победата. За беларускините Анастасия Харелик (1 блок, 39% ефективност в атака, 46% позитивно и 15% перфектно посрещане) и Кристина Михайленко (2 блока, 3 аса и 36% ефективност в атака) реализираха по 13 точки.
СЛОВАКИЯ: Катарина Дудова 3, Мирослава Кучакова 10, Михаела Абрамова 21, Мирослава Киякова 4, Моника Станковянска 13, Вероника Хронцекова - Доминика Валахова-либеро (Ерика Саланчова 8, Ивана Брамборова 1, Паула Кубова, Ярослава Сматаникова, Татяна Църконова 11)
Старши-треньор: Марек Ройко
БЕЛАРУС: Вера Климович 9, Анастасия Харелик 13, Катяржина Силанциева 7, Наталия Цупранова 2, Анжелика Барисевич 10, Кристина Михайленко 13 - Олга Паулюкуская-либеро (Татяна Серик, Екатерина Скрабатун 6)
Старши-треньор: Виктор Ханчаров.

Снимки: CEV.LU