"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Гълъбинов продължава да бележи в Италия

Българският нападател Андрей Гълъбинов продължава да носи точки на тима си Авелино през този сезон в Серия "Б" на Италия. Днес таранът отбеляза своя осми гол за сезона в първенството, след като се разписа от дузпа в 57-ата минута при гостуването на Реджина, завършило 1:1. Преди това ветеранът Давиде Ди Микеле беше извел домакините напред още във втората минута с хубав удар от над 20 метра. Двубоят бе от 20-ия кръг на първенството, като 24-годишният нашенец остана на терена до 87-ата минута, когато напусна за сметка на Сончин.

На тежкия поради проливния дъжд в Реджо Калабрия терен бе трудно за двата отбора, а Гълъбинов се нагърби с изпълнението на 11-метровия удар в началото на втората част. Българинът стреля точно в левия ъгъл на Дзандрини, който хвана посоката на топката, но коженото кълбо спря в мрежата.

С осмия си гол Гълъбинов остана на пет попадения от лидера при голмайсторите Марко Манкосу, като изравни бившия национал на Италия Масимо Макароне от Емполи.

Авелино заема четвърта позиция в класирането с 34 точки - на три от новия лидер Палермо, както и на две от Емполи. Пескара пък дели третото място със съотборниците на Гълъбинов с равен брой точки.

РЕДЖИНА - АВЕЛИНО 1:1
1:0 Ди Микеле (2)
1:1 Гълъбинов (57-д)