Гълъбинов с 11 точки, Кориляно с първа победа в Серия А2

Първа победа през новия сезон в италианската Серие А2 записа Кафе Айело (Кориляно) с Йордан Гълъбинов в състава си. Това стана, след като в мач от шести кръг отборът се наложи с 3:2 (13:25, 22:25, 29:27, 25:23, 15:11) над Materdominivolley.it (Кастелана Гроте) след страхотен обрат от 0:2 за 2 часа и 11 минути.

Българинът започна мача като резерва в първите два гейма, но от третия остана в титулярната шестица до края. Гълъбинов помогна за успеха с 11 точки (1 блокада, 45 % в нападение). С 15 най-резултатен за домакините бе Матей Чернич (3 аса, 2 блокади, 34 % в атака).

За гостите от Кастелана Гроте 25 точки заби Роберто Кацанига (1 блокада, 36 % в нападение), а на блокада играчите на тима направиха 19 точки.

Този двубой ще може да се гледа на запис във вторник, 26 ноември, от 23,45 ч б.в. по Раи Спорт 2.

С успеха и първите две точки Кафе Айело се отлепи от дъното в класирането и се изравни с днешния си съперник на 10/11- място. Лидер е отборът на Тонацо (Падуа) с 15 точки.

В следващия кръг Кафе Айело (Кориляно) гостува на Ители (Милано) в неделя, 1 декември от 19,00 часа.