Гълъбинов тропа на вратата на националния след десети гол в Серия "Б"

Българинът Андрей Гълъбинов отебляза десетия си гол в Серия "Б" през този сезон. Нападателят на Авелино вкара попадението на тима си при равенството 1:1 при гостуването на Тернана в мач от 24-ия кръг на втория ешелон на италианския футбол. Гълъбинов изравни в 61-ата минута, след като преди това Мирко Антенучи бе открил за домакините от дузпа. 25-годишният играч остана на терена до 75-ата минута. С добрата си игра в последно време Гълъбинов има реален шанс да получи повиквателна за националния отбор за контролата с Беларус през март.

С точката днес Авелино заема трета позиция в класирането с актив от 39 точки. Това е на шест от лидера Палермо и на две от втория Емполи.

ТЕРНАНА - АВЕЛИНО 1:1
1:0 Антонучи (56)
1:1 Гълъбинов (61)