Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Гълъбинов отново матира вратари из Серия "Б" и тропа на вратата на националния (видео)

Нападателят Андрей Гълъбинов вкара нов гол за неговия Авелино в шампионата на Серия "Б". Българинът отбеляза първия гол при победата с 2:0 като гост на Бреша в среща от 13-ия кръг на надпреварата. Нашенецът откри в 29-ата минута, след като засече отлично с глава в долния десен ъгъл на вратаря едно центриране от фаул. Роденият в София играч остана на терена до 84-ата минута, когато бе заменен. Малко преди това домакините бяха останали с човек по-малко, след като Ахмед Бенали получи червен картон. В даденото от съдията продължение пък Луиджи Касталдо вкара втори гол за Авелино и оформи крайния резултат.

Това бе шести гол за Гълъбинов от началото на първенството във втория ешелон на италианския футбол. 24-годишният нападател показва много добри игри в шампионата и няма да е изненада, ако скоро селекционерът на националния отбор Любослав Пенев го викне за някой мач на "лъвовете".

С победата днес Авелино събра 24 точки, с което отборът има еднакъв актив с втория в подреждането Палермо. По-лошата голова разлика на "зелено-белите" обаче им отрежда четвърта позиция в класирането - само на две от лидера Виртус-Ланчано.

БРЕША - АВЕЛИНО 0:2
0:1 Гълъбинов (29)
0:2 Касталдо (93)