Хамбургер изпусна Волфсбург (видео)

Отборите на Волфсбург и Хамбургер завършиха 1:1 в първия мач от 14-ия кръг на Бундеслигата, който се изигра на "Фолксваген Арена".
Гостите от северния пристанищен град откриха чрез Хакан Чалханоолу в 21-ата минута, който се разписа с феноменален гол от фаул от близо 40 метра. Само 10 минути по-късно авансът им беше заличен от Рикардо Родригес от дузпа. Само минута преди това гостите можеха да удвоят резултата, но Пиер-Мишел Ласога пропусна. Най-фрапантният пропуск обаче беше на Иво Иличевич в 88-ата минута, който от близка дистанция сам пред вратаря уцели греда.
В класирането Волфсбург е 5-и с 23 точки, а Хамбургер е 10-и с 16.