Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 2:1

ПСВ удари дъното - 2:6

Отборът на ПСВ Айндховен се намира в жестока криза и това се потвърди още веднъж в мача срещу лидера в Ередивизие Витес. "Филипсите" бяха прегазени на собствения си стадион с 2:6 и заемат срамното 10-о място във временното класиране. Още по-смущаващ е фактът, че до 85-ата минута резултатът беше 2:3 и домакините дори се надяваха да се доберат до равенство. Вместо това Витес вкара три гола за 5 минути и се утвърди като водач в таблицата с аванс от 2 точки пред Аякс.

Грандът от Амстердам нямаше никакви проблеми в домакинството си на НАК Бреда и спечели с 4:0. С хеттрик се отличи младият Дейви Клаесен, а едно попадение добави Боян Къркич.

В другите мачове вчера Твенте обърна като гост АЗ Алкмаар с 2:1 и излезе на трето място в клаисрането, а Ваалвийк и Камбюр завършиха 2:2.