Ливърпул пак громи на "Анфийлд" след мач с три автогола (видео)

Ливърпул записа втора поредна изразителна победа в рамките на няколко дни, надделявайки с 4:1 над Уест Хам на "Анфийлд". Благодарение на успеха мърсисайдци излязоха на второ място във временното класиране. Любопитен е фактът, че три от петте попадения днес дойдоха след автоголове. Ги Демел даде аванс на домакините след попадение в собствената си мрежа (42;), а Мамаду Сако удвои в 47-ата минута. Мартин Шкъртел върна жеста на гостите с автогол в 66-ата минута, но Луис Суарес (81') възстанови аванса на Ливърпул. В 84-ата минута Джоуи О'Брайън, след нов автогол, оформи крайното 4:1.

Брендън Роджърс бе направил само една промяна в своя състав в сравнение с тези, които стартираха при разгрома над Норич (5:1). Болният Даниел Агер отстъпи мястото си на Мамаду Сако.

Джордж МакКартни, Ги Демел, Матю Джарвис и Модибо Маига започнаха като титуляри за Уест Хам.

В първите минути Маига пропусна да засече добро центриране на Диаме, а Луис Суарес не успя да нанесе силен удар от чудесна позиция. Последва пропуск и на Джордан Хендерсън. В 22-ата минута "чуковете" можеха да излязат напред в резултата въпреки доминацията на домакините. Джарвис центрира перфектно, а Маига засече, но Миньоле спаси с атрактивен плонж. В 41-ата минута Стърлинг пропусна сам срещу Яскелайнен, а минута по-късно Ги Демел си вкара автогол. Суарес стреля, Яскелайнен спаси, но топката рикошира в краката на бранителя, който я прати в собствената си мрежа. В края на частта Суарес пропусна да удвои, след като бе изведен от Стърлинг, но стреля много неточно.

Две минути след подновяването на играта Мамаду Сако удвои. Джерард центрира от пряк свободен удар, а бранителят засече на далечната греда, макар че не намери добре топката. Джеймс Колинс опита да изчисти акробатично, но само довкара топката. Неприятната новина за домакините бе контузията на Джерард, който поиска смяна в 56-ата минута, след като получи разтежение.

В следващите минути домакините пропуснаха още няколко чудесни възможности, но вместо това - в 66-ата минута, Уест Хам намали след автогол на Шкъртел.

Девет минути преди края Луис Суарес сложи точка на спора, вкарвайки 11-ия си гол в последните си пет мача на "Анфийлд". Уругваецът засече на далечната греда центриране на Глен Джонсън. В 82-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Кевин Нолан. Две минути по-късно Суарес стреля, топката рикошира в гърба на Джоуи О'Брайън и излъга Яскелайнен за 4:1.

Ливърпул излезе на второ място - на четири точки зад лидера Арсенал и с еднакъв актив с Челси, който направи грешна стъпка срещу Стоук.