Арсенал продължава по график с нова "чиста" победа (видео)

Отборът на Арсенал записа очаквана победа в домакинството си на Хъл Сити от 14-ия кръг в Премиър лийг. "Артилеристите" се наложиха с 2:0 на своя "Емиратс", като това бе трети пореден успех за тима и трета поредна "чиста" мрежа. Томни за успеха на домакините бяха Никлас Бендтнер във 2-ата и Месут Йозил в 48-ата минута. Така играчите на Арсен Венгер продължават да водят в класирането и не допуснаха изненада и намаляване на преднината си на върха.

Мачът започна повече от добре за Арсенал. Още във 2-ата минута Карл Дженкинсън бе намерен на фланга и центрира в наказателното поле, където Никлас Бендтнер с глава простреля вратата за 1:0. Домакините правеха каквото си поискат в началото на двубоя и в 9-ата минута изстрел на Пер Мертезакер с глава бе спасен от вратаря. В 14-ата минута пък се стигна до отлична възможност за удвояване на резултата като Месут Йозил отправи силен удар, който затрудни вратаря, който подари топката на Никлас Бендтнер, но датчанинът от близо не успя да я прати в опразнената врата. Алън Макгрегър трябваше да се намесва решително и в 31-ата минута, когато Аарън Рамзи отправи силен удар от далеч, но този път стражът показа прекрасен рефлекс. В 45-ата минута пък Йозил пропусна от близо с глава, като не успя да насочи добре топката по посока на вратата.

Още в началото на втората част Арсенал обаче удвои преднината си. В 48-ата минута Рамзи пусна извеждащ пас за Йозил в наказателното поле и той с техничен удар прати топката в мрежата за 2:0. Хъл отговори с хубав пробив на Джейк Ливърмор, който навлезе в наказателното поле и стреля, но право в ръцете на вратаря. След това в 70-ата минута и Сагбо имаше добра възможност, но от близо с глава прати топката в аут. Домакините обаче продължаваха да контролират зарзитието на мача и не допуснаха да се стигне до нещо по-сериозно пред вратата на Войчех Шчесни и в крайна сметка мачът завърши при този резултат.

Така Арсенал събра актив от 34 точки и продължава да води в класирането. Хъл Сити пък е на 12-ата позиция в таблицата с актив от 17 точки.