Нов резил за Хамбургер ШФ (видео)

Бившият европейски шампион Хамбургер ШФ записа нова издънка, допускайки домакинско поражение с 0:1 от Аугсбург в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. Седмата загуба оставя тима от пристанищния град на едва 5 точки от изпадащите. Гостите от Бавария надиграха своя съперник, като отправиха цели 16 изстрела към вратата на Рене Адлер. Един от първите от тях - този на Раул Бобадийя в 18-ата минута, се оказа головият. Това е дебютно попадение за аржентинския нападател на тима, който беше привлечен през лятото. В 58-ата минута Тимо Вернер удари и гредата на вратата на домакините.

"Шпортферайн" бяха най-близо до гола в 64-ата минута, когато Андре Хаан изби пред голлинията удар на съперников футболист.

Домакините бяха допълнително отслабени от отсъствието на лидера им Рафаел ван дер Ваарт, който беше изваден от състава, за да е близо до приятелката си Сабиа, която направи спонтанен аборт.

С този успех Аугсбург се изкачи до осма позиция.