Голямото чакане приключи: Лацио спечели гостуване и чака жребия (видео)

Лацио се класира за 1/16-финалите в Лига Европа след победа с 2:0 над Легия (Варшава) като гост в среща от Група "J". Това изобщо е първи успех за тима на Владимир Петкович далеч от "Олимпико" през този сезон. Младите южноамерикански надежди на "орлите" Браян Перея и Фелипе Андерсон подпечатаха визите на тима за фазата на преките елиминации. Колумбийският централен нападател откри резултата в 24-ата минута след хубаво отиграване с глава. В 56-ата минута бразилецът Андерсон заби втория гол с красив удар по диагонала.

В другия мач от групата Трабзонспор надви Аполон (Лимасол) с 4:2 в Турция и също продължава напред. В последния кръг на 12 декември Лацио приема тима от Трабзон в директна битка за първото място.

ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - ЛАЦИО 0:2
0:1 Перея (24)
0:2 Андерсон (56)