Време е за кючек в Трабзон (видео)

С хеттрик на Олджан Адън Трабзонспор наказа Аполон (Лимасол) с 4:2 на свой терен и си гарантира място в урните на жребия за 1/16-финалите в Лига Европа, който ще се тегли на 16 декември в Нион. С този успех комшиите запазиха аванса си от 2 точки на върха пред Лацио и в последния кръг не трябва да губят в Рим, за да имат предимство при тегленето на съперника си във фазата на елиминациите.

Ултрасите в Трабзон изпаднаха в екстаз в средата на първото полувреме, когато в рамките на две минути Адън и Сонер Айдогду осигуриха на своя тим комфортния аванс от 2:0. В 61-ата минута бившият футболист на Фенербахче направи 3:0 и привидно всичко беше решено. Кипърците обаче се вдигнаха на щурм и успяха да върнат две от попаденията чрез Абрахам в 68-ата минута и Сангой, който реализира от дузпа в 80-ата минута. Все пак Адън фиксира хеттрика си три минути по-късно и уби интригата.

ТРАБЗОНСПОР - АПОЛОН (ЛИМАСОЛ) 4:2