Лацио се измъкна в последната секунда при дебюта на Синиша (видео)

С гол за 1:1 в продължението Лацио се спаси от загуба при гостуването си на Сампдория в мач от 13-ия кръг на калчото. Лорик Кана реализира буквално в последната атака, с което лиши новия наставник на домакините Синиша Михайлович от успешен старт на кариерата си начело на "моряците". Преди това Роберто Сориано беше реализирал за 1:0 в 67-ата минута. Цяло второ полувреме Самп игра с човек по-малко заради червения картон на Ненад Кръстичич.

Така Лацио отново разочарова далеч от дома, като в седмо поредно гостуване не успява да си тръгне с трите точки. Столичани пак играха слабо, но късметът ги покри в края. Мачът беше повече от специален за Михайлович, тъй като Сампдория и Лацио са клубовете, за които той записа най-много участия в славната си кариера.

Чистите положения на "Луиджи Ферарис" бяха рядкост и това затвърди впечатлението, че този сезон и двата тима имат сериозни проблеми.

В първата минута на второто полувреме реферът Даниеле Орсато показа директен червен картон на Кръстичич за опасно влизане в краката на Кристиан Ледесма. "Орлите" обаче по никакъв начин не показаха, че имат числено превъзходство на терена. Гостите реално създадоха само две чисти възможности, които бяха пропуснати от Абдулай Конко в 58-ата минута и от Андреа Перея, който в 61-ата минута удари греда.

След поредица от грешки в 67-ата минута Лацио дори се оказа догонващ след попадение на Сориано. Домакините се бранеха отлично, но наивна грешка в края ги лиши от заслужената победа. Противно на логиката те бяха изненадани на контраатака и то от включването на централния защитник Лорик Кана, който хладнокръвно овладя топката, елиминира един съперник и изстреля топката в мрежата за 1:1.

Тимът на Владимир Петкович остава на осмо място, докато Сампдория е точно над изпадащите.

Снимки: Getty Images/Guliver