Новата сензация на италианския футбол изкачи Сасуоло над чертата (видео)

Новакът Сасуоло се измъкна от зоната на изпадащите в Серия "А" след домакински успех с 2:0 над Аталанта. Срещата ще се запомни с поредния гол на изгряващата звезда на италианския футбол Доменико Берарди. 19-годишният стрелец беше точен за 2:0 в 67-ата минута, с което увеличи на 7 попадения сметката си и то само от девет участия. Четири минути по-рано тийнейджърът изпълни пряк-свободен удар, който беше париран от вратаря, за да попадне след това топката на крака на Симоне Дзадза и от там в мрежата за 1:0. Берарди дойде в Сасуоло като преотстъпен от Ювентус, като правата му са разделени между двата клуба.

Преди двубоя гостите от Бергамо имаха доста проблеми заради контузени футболисти, а на всичко отгоре още до 28-ата минута трябваше да направят две принудителни смени заради травми на Гулиелмо Стендардо и Джампаоло Белини. Това обърка играта им и те не успяха да си тръгнат дори с точка. В последните около 15 минути те дори бяха с човек повече след червения картон на Лука Антей от състава на Сасуоло.