Ди Натале и компания повалиха Сасуоло (видео)

Отборът на Удинезе бързо успя да се съвземе след загубата от Рома у дома. "Фриуланите" взеха ценни три точки при гостуването си на новака Сасуоло след успех с 2:1. Антонио Ди Натале и днес не пропусна да се разпише. Звездата на Удинезе откри резултата в 18-ата минута от дузпа, а другият гол за гостите беше дело на Луис Муриел. За Сасуоло отбеляза Симоне Дзадза, който обаче получи директен червен картон в края на мача.

Дузпата за Удинезе спечели Душан Баща, който беше повален в наказателното поле от Рето Циглер. Домакините се върнаха в мача само няколко минути по-късно, когато Дзадза технично изравни след подаване на Роберто Перейра. След почивката и двата отбора имаха положения, но Удинезе отново излезе напред благодарение на Муриел. Опитите на Сасуоло да се добере поне до точка бяха прекършени от Дзадза, който получи червен картон десетина минути преди края

По този начин Сасуоло остана на предпоследното място в класирането с едва 6 точки, а Удинезе е на 8-а позиция с 13 точки.