Гол в 94-ата минута шокира Рома на "Олимпико" (видео)

Отборът на Рома допусна по изключително елементарен начин да загуби нови 2 точки в Серия "А". "Вълците" завършиха 1:1 у дома с новака Сасуоло в 12-ия кръг на италианското първенство, след като допуснаха изравнителен гол в 94-ата минута, чийто автор стана Доменико Берарди. Преди това столичани бяха излезли напред в резултата след автогол на Алесандро Лонги в 18-ата минута. Така след рекордната серия от 10 поредни победи, Рома записа второ поредно равенство. Преди седмица "вълците" загубиха за първи път точки от началото на сезона при гостуването си на Торино.

Рома отново бе без контузения си капитан Франческо Тоти, а котдивоарският нападател Жервиньо, който не е напълно възстановен от травма, остана през целия мач на пейката. Мароканският бранител Меди Бенатиа пък пропусна срещата заради наказание, като бе заменен в стартовия състав от опитния аржентинец Николас Бурдисо.

Очаквано Рома бе по-активният отбор в първите минути, но вратарят на "вълците" Морган Де Санктис имаше повече работа от колегата си от Сасуоло в началото. Ветеранът трябваше да се намесва на два пъти след далечни удари на играчи на Сасуоло.

В 18-ата минута левият бек на Рома Федерико Балдзарети стреля неточно от добра позиция, а минута след това "джалоросите" откриха резултата по доста куриозен начин. Алесандро Флоренци бе изведен по прекрасен начин в наказателното поле на новаците и стреля, вратарят Джанлука Пегорло изби, но Алесандро Лонги от Сасуоло с доста нескопосано отиграване си отбеляза автогол.

В 33-ата минута нападателят на Рома Марко Бориело бе сменен принудително поради контузия от американския халф Майкъл Брадли. В заключителните минути на първата част играчите на Руди Гарсия сътвориха две опасни атаки, при първата от които футболист на Сасуоло едва не си отбеляза автогол, а при втората Адем Ляич получи чудесен пас от Миралем Пянич, но ударът му бе спасен от вратаря Пеголо.

В 64-ата минута Ляич пропиля златен шанс да направи резултата 2:0. Той получи прекрасен извеждащ пас от Флоренци и изскочи на много изгодна голова позиция, но не успя да преодолее Пеголо, като и защитник на Сасуоло попречи максимално на сръбския нападател.

В 74-ата минута Пеголо направи поредното си спасяване в мача, отново след пробив и удар на Ляич. В 82-ата минута резервата за Сасуоло Диего Фариас можеше да огорчи домакините след бърза контратака, но бе блокиран от бранител на Рома, а повторният му шут не затрудни Де Санктис.

В 87-ата минута гостите пропуснаха прекрасна възможност да изравнят резултата, след като Антонио Флоро Флорес се откъсна очи в очи с Де Санктис, но стражът изби удара с крак. Почти веднага селд това пък Ляич можеше да сложи точка на спора, но направи много сериозен пропуск от идеална позиция за гол, като Пеголо пак спаси удара му.

Течеше последната четвърта минута на добавеното време, когато след центриране отляво се стигна до разбъркване в наказателното поле на Рома и Доменико Берарди попари домакините, опъвайки мрежата зад Де Санктис с мощен шут.

Въпреки грешната стъпка Рома остава лидер в класирането, като е с 32 точки. Преследвачите Ювентус и Наполи пък тази вечер излизат един срещу друг в Торино в най-интересния сблъсък от кръга. В момента Юве и Наполи са с по 28 точки. Воденият от бившия играч на Рома и шампион с "вълците" през 2001 година Еузебио Ди Франческо тим на Сасуоло пък е 17-и с 10 точки. Новаците се превръщат в нещо като черна котка за някои от по-големите тимове в Серия "А", след като взеха точка и срещу другия римски клуб - Лацио, а освен това завършиха 1:1 с Наполи, при това на "Сан Паоло".