Бъдещите звезди на Юве изпуснаха победата над Каляри (видео)

Възроденият Сасуоло пропусна да си тръгне с трите точки от Сардиния, след като допусна изравняване от 2:0 до 2:2 срещу Каляри в двубой от 14-ия кръг на Серия "А". Нов силен мач изнесоха младоците Симоне Дзадза и Доменико Берарди, които са в основата на прогреса на новаците в елита. В 14-ата минута Берарди асистира на Лино Мардзорати, който с глава даде аванс на Сасуоло. След още пет минути Берарди подаде и на Дзадза, който направи 2:0 за "черно-зелените".

През второто полувреме обаче по-опитните домакини успяха да стигнат до точката след попадения на Нене в 73-ата минута и на Марко Сау в 87-ата минута.

Правата на 19-годишния Берарди и 22-годишния Дзадза са поделени между Сасуоло и Ювентус, като в момента те са преотстъпени в редиците на новака. От началото на кампанията двамата са вкарали общо 13 гола и ако продължат да впечатляват, най-вероятно през следващия сезон ще играят в Юве.

Сасуоло стартира кошмарно с четири поредни загуби, като до десетия кръг имаше само една победа. В следващите си четири мача обаче отборът записа два успеха и две ремита и напусна зоната на изпадащите. Каляри е долу-горе в същото положение, като е съсед в таблицата.

Снимки: Getty Images/Guliver