Трудна задача пред ЦСКА - София в реванша след успеха на Ботев (Пловдив) в София - на живо от "Колежа" със съставите на двата отбора

Нефтохимик се справи с Пирин с 3:1 в Бургас

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна втората си победа от началото на сезона във волейболната Суперлига на България.  В среща от петия кръг момчетата на Даниел Пеев се справиха с гостуващия Пирин (Разлог), надигравайки го с 3:1 (25:20, 25:16, 18:25, 25:15).

Първият гейм беше доста оспорван.  Гостите се възползваха от непредизвиканите грешки на домакините, за да дръпнат напред в резултата.  След второто техническо прекъсване обаче домакините заиграха по-концентрирано и в заключителните моменти на гейма се изстреляха напред за крайното 25:20 след много резултатна игра на Георги Петров.  Във втората част превъзходството на домакините беше тотално.  Те успяха да отбележат и няколко директни точки от сервис за крайното 25:16.  В третия гейм Розалин Пенчев и останалите нападатели на Пирин успяха да намерят пролуките в бургаската блокада и да поемат инициативата през целия гейм, за да достигнат до успеха с убедителното 25:18.  В следващата част Нефтохимик отново успя да стабилизира блокадата, и въпреки че разложани имаха преднина в началните моменти от гейма, домакините обърнаха за категоричното 25:15 и се поздравиха с трите точки.

Топреализатор на мача стана Георги Петров с 24 точки за победителите.  Розалин Пенчев пък стана най-резултатен за Пирин с 19 точки.

Вече с 6 точки от две победи и три загуби Нефтохимик е на осмо място в класирането.  Пирин е десети с 5 точки от две победи и две загуби.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:1 (25:20, 25:16, 18:25, 25:15)