КВК с драматично 3:2 над Левски Боол в Габрово

Волейболният вицешампион на България КВК Габрово постигна 4-та победа от началото на сезона в Суперлигата, след като надделяха изключително трудно над Левски Боол с 3:2 (21:25, 25:17, 25:9, 20:25, 15:10) в мач от 5-ия кръг, игран тази вечер пред над 1500 зрители в зала "Орловец".

По този начин габровци се намират на 3-то място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 1 загуба, Левски Боол е 5-ти с 10 точки от 3 победи и 2 загуби. В следващия редовен 6-ти кръг КВК Габрово гостува на 2-ия Монтана, а "сините" са домакини на Нефтохимик 2010. Срещите са в събота (23 ноември) съответно от 18,00 и 17,00 часа.

Срещата започна много добре за габровци, които поведоха с 3:1 след две силни контри на Станислав Петков. Играта продължи точка за точка до 8:6 след блок-аут на Красимир Гайдарски. Постепенно Левски успя да изравни при 9:9 след атака на Смилен Мляков и блокада на разпределителя Георги Манчев и даже да дръпне с 10:9 след блок на Симеон Александров. Въпреки тайм-аута за Любо Герасимов, последваха грешка на Минчо Минчев от домакините и контра блок-аут на Александров и 12:9. Последва ново равенство при 13:13 след атака-пайп на Костадин Стойков и аут на Мляков от "сините". Втората техническа пауза пък дойде при минимална преднина за Левски - 16:15 след грешка при мрежата на Краси Гайдарски. Разликата леко нарасна при 18:16 след контра блок-аут на Златко Кьосев. Резултатът стана 22:18 след нова силна контра на Кьосев и отлична блокада на Василий Петров. В крайна сметка момчетата на треньора Пино Лорицио взеха гейма с 25:21 след ас на Георги Манчев.

Втората част тръгна равностойно до 4:4, след което КВК Габрово поведе с 6:4 след блок-аут на Костадин Стойков и блокада на разпределителя Георги Манчев. Последва ново равенство при 6:6 след ас на Василий Петров. Първата техническа пауза пък дойде при 8:7 за габровския тим след нова успешна атака на Стойков. Постепенно разликата нарасна до 12:9 след технично отиграване при мрежата на Краси Гайдарски и отлична блокада на Минчо Минчев. Преднината на домакините нарасна до 16:11 след блок на Костадин Гаджанов и ас на Минчев. Последва нов блок на Гаджанов и 17:11. "Сините" леко намалиха изоставането си до 16:19 след две грешки на габровци, но домакините веднага си върнаха преднината при 21:16 след атака на Минчев и контра на Стойков. Вицешампионите без проблеми затвориха гейма при 25:17 в своя полза след атака в аут на Симеон Александров от гостите и технично отиграване при мрежата на Станислав Петков.

В началото на третия гейм КВК Габрово дръпна с 4:2 след блок-аут на Станислав Петков и ас на Краси Гайдарски. Въпреки тайм-аута за Пино Лорицио и Левски, разликата нарасна до 5:2 след грешка в атака на Смилен Мляков и до 8:3 след блокада на Костадин Гаджанов и аут на Мляков. Последва атака в аут на Симеон Александров и 9:3. Резултатът стана 11:4 след блокада на разпределителя Добромир Димитров, което накара наставникът на "сините" Пино Лорицио да вземе второ прекъсване. Преднината на домакините стана 13:5 след блокада на Костадин Стойков. Втората техническа пауза дойде при 16:6 след страхотна блокада на Стойков и атака в аут на Златко Кьосев. Последваха блок на Краси Гайдарски и бъркана топка на Христо Цветанов от гостите и 18:6. Воденият от Любо Герасимов тим заигра по-спокойно и спечели гейма с убийственото 25:9 след мощен блок-аут на Петков.

Четвъртата част започна по-добре за Левски, които дръпнаха с 6:3 след атака на Симеон Александров и контра на Смилен Мляков. Прекъсването, което поиска Любо Герасимов, даде ефект и габровци обърнаха до 8:7 в своя полза след силни изяви на Костадин Стойков и Минчо Минчев. Играта продължи точка за точка до 9:9, след което "сините" поведоха отново с 11:9 след атака в аут на Минчев от домакините и контра блок-аут на Мляков. Разликата нарасна до 14:10 след аут на Станислав Петков и ас на Мляков. Независимо от усилията на габровският тим, втората пауза дойде при резултат 16:13 за Левски след грешка от сервис на Петков. Преднината на "сините" нарасна до 21:15 след мощен ас на Александров и неразбирателство в състава на КВК Габрово, В крайна сметка Левски спечелиха гейма с 25:20 след блок-аут на Мляков и вкараха мача в тайбрек.

Петият решителен гейм започна напълно равностойно до размяната на полетата, която дойде при минимална преднина за домакините - 8:7 след атака-пайп на Станислав Петков. Последва блокада на Костадин Гаджанов - 9:7 и тайм-аут за Пино Лорицио и Левски. Въпреки това, последва контра блок-аут на Костадин Стойков и 10:7. Играта продължи точка за точка до 13:10, след което вицешампионите спечелиха гейма с 15:10 след страхотна единична блокади на Петков, а с това и мача с 3:2.

Над всички в габровския тим бе Станислав Петков със страхотните 29 точки (6 блока!!!, 52% ефективност в атака, 43% позитивно и 14% перфектно посрещане) за победата. За "сините" Симеон Александров завърши с 21 точки.

КВК ГАБРОВО - ЛЕВСКИ БООЛ 3:2 (21:25, 25:17, 25:9, 20:25, 15:10)

КВК ГАБРОВО: Добромир Димитров 4, Минчо Минчев 17, Станислав Петков 29, Костадин Стойков 15, Костадин Гаджанов 7, Красимир Гайдарски 10 - Добромир Иванов-либеро (Николай Кичуков, Атанас Митев, Стоянн Вулджев)
Старши-треньор: Любомир Герасимов
ЛЕВСКИ БООЛ: Георги Манчев 5, Смилен Мляков 17, Симеон Александров 21, Златко Кьосев 6, Василий Петров 6, Христо Цветанов 5 - Ивайло Лалов-либеро (Денимир Димитров)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио.

Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)