ЦСКА обърна Добруджа с 3:2 в Добрич

Волейболистите на ЦСКА постигнаха 4-а победа от началото на сезона в Суперлигата, след като се наложиха като госте над Добруджа 07 с 3:2 (20:25, 25:22, 25:14, 16:25, 15:11) в мач от 5-ия кръг, който се игра в препълнената до краен предел зала "Добротица" в Добрич.

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 1 точка при първото техническо прекъсване - 8:7. Добруджа заигра по-добре и успя да обърне резултата до 14:11. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13, след като Красимир Георгиев би сервис в аут. Единичен блок на Димитър Иванов даде аванс на Добруджа от 19:14. Домакините поведоха с 21:16, след като Бойко Бонев пристъпи в полето на противника. Добруджа 07 спечели първата част с 25:20.

Втората част започна по-добре за волейболистите на Добруджа, които поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. ЦСКА намали до 7:8 след ас на Бранимир Грозданов. "Червените" намалиха при 8:8 и на свой ред поведоха с 10:9 след грешка на Йордан Желязков. Димитър Иванов изравни резултата при 10:10. ЦСКА дръпна с 2 точки при 12:10 след двойна блокада на Ивайло Стефанов и Красимир Георгиев. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за "червените". ЦСКА поведе с 19:14 след добра серия на начален удар на Красимир Георгиев. Добруджа съумя да изравни при 20:20, но няколко отлични изяви на Красимир Георгиев в атака изведоха гостите напред с 23:21. ЦСКА спечели втората част с 25:22.

Третият гейм стартира отлично за волейболистите на ЦСКА, които поведоха набързо със 7:1 след атака на Бойко Бонев. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за "червените". Атака на Ивайло Стефанов направи резултата 14:6. Георги Сеганов увеличи разликата в полза на ЦСКА до 19:10. Ивайло Стефанов направи 21:10. ЦСКА стигна до успех в третата част с убедителното 25:14.

Четвъртият гейм започна равностойно. Равенството се запази до 7:7. Добруджа излезе напред при първото техническо прекъсване с 8:7. Домакините поведоха убедително с 13:9, след атака на Йордан Желязков. Нова атака на Желязков и 20:13. Добруджа спечели лесно 4-ата част с 25:16.

Решаващият тайбрек започна добре за "червените", които поведоха с 3:1 след ас на Красимир Георгиев. Добруджа изравни при 3:3 след аут в атака на Бранимир Грозданов. ЦСКА отново поведе с 5:3, но домакините изравниха до 5:5 след ас на Йован Чулафич. "Червените" дръпнаха с 8:7 при техническото прекъсване.  ЦСКА поведе с 11:7 след единична блокада на Красимир Георгиев. Добруджа намали до 9:11 след атака в антената на Бойко Бонев. "Червените" стигнаха до мачабол при 14:10 след мрежа на Йордан Желязков. ЦСКА спечели тайбрека с 15:11 и мача с 3:2 гейма след блокаут на Бранимир Грозданов.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЦСКА 2:3 (25:20, 22:25, 14:25, 25:16, 11:15)

ДОБРУДЖА 07: Димитър Иванов, Йордан Желязков, Христо Енков, Светослав Арнаудов, Илия Петков, Йован Чулафич - Христо Христов-либеро (Калоян Канев, Петър Милушев, Михаил Стоев)
Старши-треньор: Мирослав Живков
ЦСКА: Георги Сеганов, Милен Илиев, Ивайло Стефанов, Бранимир Грозданов, Красимир Георгиев, Живко Иванов - Велизар Кьосев-либеро (Бойко Бонев, Тодор Костов, Владимир Станков, Яни Георгиев)
Старши-треньор: Александър Попов.

ВИЖ КАКВИ ОТСТЪПКИ има КАРТАТА "100 сърца за ЦСКА" - ТУК!!!