Славия отнесе Арда с 3:0 в София (ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Славия (София) победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:17, 27:25, 25:21) в мач от 5-ия кръг на Суперлигата, игран в столичната зала "Панайот Пондалов".

С този успех "белите" реализираха втора победа в шампионата, като с три загуби и актив от 7 точки се намират на шесто място във временното класиране, преди да са приключили другите мачове от кръга. Тимът на Арда пък записа трето поражение, като с две победи и 6 точки отстъпи назад в таблицата и заема осма позиция.
Още от началото на мача "белите" показаха, че излизат за победа на свой терен, като не позволиха изненади. Успехът бе страхотен подърк за рожденния ден на Александър Кордев, който днес навършва 21 години. От старта домакините подеха водещата роля и на първото техническо прекъсване имаха аванс от 3 точки - 8:5. Водачеството се запази почти през целия първи гейм, като домакините не го изпуснаха до край.

Втората част бе изключително интересна, като предложи на малкото зрители оспорвана борба и напрежение до край. Геймът премина през няколко миниобрата във водачеството, за да стигне до важния момент, в който Арда поведе с 21:17. Гостите обаче не можаха да запазят разликата, след като на сервис застана младия състезател на "белите"Ивайло Енев. След негов сервис съотборниците му изравниха резултата и само моментно невнимание позволи топката да тупне в тяхното поле и да прекъсне серията от начален удар. След равенството 24:24 отлични изпълнения в атака на Милан Миланов пък донесоха крайното  27:25 за Славия.

След като "белите" поведоха с 2:0 гейма това като че ли се отрази на гостите и третата част славистите започнаха ударно с 5:0. Отново главен двигател бе Ивайло Енев, а Александър Кордев бе неспасяем в атака. Първоначалният аванс бе достатъчен за домакините и те затвориха гейма и мача с чиста победа - 3:0.

СЛАВИЯ - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:17, 27:25, 25:21)
СЛАВИЯ: Георги Братоев 1, Александър Горбатков 16, Милан Миланов 13, Александър Кордев 13, Иван Димитров 14, Ивайло Енев 4 - Мартин Иванов-либеро

Старши-треньор: Иван Димитров