Очаквайте: Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Бразилия победи Иран с 3:1 на старта на Купата на шампионите

Световните шампиони от Бразилия стартираха с победа участието си на турнира за Купата на шампионите в Япония. "Селесао" се справи с шампионите на Азия - Иран с 3:1 (25:16, 25:17, 25:27, 25:23) в мач от I кръг, който се игра пред 1420 зрители в зала "Префектчъръл Джимнезиум " в Киото.

Волейболистите на Бернардо Резенде, които са победители в Купата на шампионите от последните 2 издания през 2005 и 2009 година, а освен това имат и титла от 1997 година, спечелиха сравнително лесно първите две части. Иранските волейболисти, които са водени от легендарния аржентински треньор Хулио Валаско бяха равностойно в първите две части само до към 10-ата точка. В третата част обаче "персите" се закачиха за "Селесао" и равенството се запази до 24:24. Бразилия стигна до мачбол при 25:24, но той бе спасен от иранците. Единични блокади на Фархад Гоеми и Адел Голами донесоха успеха в 3-ия гейм на Иран с 27:25.

Четвъртата част отново започна добре за тима на Иран, който поведе с 10:9 след ас на Фархад Гоеми. Бразилия успя да поведе с 18:17 след атака на Сидао. Невероятната игра игра в защита  на либерото на "Селесао" Марио Жуниор особено в края на гейма даде преднина на Бразилия от 23:22. "Селесао" затвори гейма и мача с 26:23 и 3:1 гейма след атака на резервата Евандо Гера.

Уолъс де Соуза заби 19 точки за успеха на Бразилия, а Маурицио Боргес добави още 16 точки (2 блока). Сидней дос Сонтос - Сидео се отличи с 15 точки (2 ас, 5 блока).

Амир Гафур стана най-резултатен за Иран с 15 точки (1 ас, 3 блока), а Мохамад Мусави и Адел голами добавиха по още 8 точки.

Утре Бразилия излиза срещу САЩ, а Иран се изправя срещу Италия.

ИРАН - БРАЗИЛИЯ 1:3 (16:25, 17:25, 27:25, 23:25)

ИРАН: Саед Мароуфлакрани 2, Фархад Гаеми 6, Мохамад Мусави 8, Хамез Зарини 5, Адел Гоеми 8, Амир Гафур 15 - Фархад Зариф-либеро (Шахрам Махмуди 4, Мехди Махдави, Алиреза Мобашери 7, Рахман Давооди, Армин Ташакори)
Старши-треньор: Хулио Валаско
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде, Сидао 15, Уоръс де Соуза 19, Рикардо Лукарели 11, Лукас Сааткамп 9, Маурицио Боргес 16 - Марио Жуниор-либеро (Евандо Гера 3, Рафаел)
Старши-треньор: Бернардо Резенде.