Бразилия с много трудно 3:0 над САЩ в Киото

Световните шампиони от Бразилия надделяха изключително трудно над олимпийските шампиони от Пекин 2008 от САЩ с 3:0 (31:29, 25:23, 25:23) в мач от 2-ия кръг на турнира за Купата на шампионите, който се провежда в Япония.

Въпреки изразителния резултат мачът никак не бе лесен за момчетата на селекционера Бернардо Резенде, като само първия гейм продължи 35 минути. Във втората част американците имаха солидна преднина от 5-6 точки, но "Селесао" успя да навакса изоставането и да поведе с 2:0 гейма.

За най-добър в двубоя бе избран Маурисио Боргес, който реализира 13 точки (1 ас, 2 блока), а Уолъс де Соуза добави 12 точки (2 блока).

Най-резултатен за САЩ стана Матю Андерсън със 17 точки (1 ас, 3 блока), а капитанът Шон Рууни и Уилям Приди добавиха по 10 точки.

Така Бразилия записа две победи от два мача в Киото, а от петък, когато се подновява надпреварата, отборите ще играят в столицата на Япония - Токио.

БРАЗИЛИЯ - САЩ 3:0 (31:29, 25:23, 25:23)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 3, Уолъс де Соуза 12, Сидао 9, Рикардо Лукарели 7, Лукас Сааткамп 8, Маурисио Боргес 13 - Марио Жуниор-либеро (Рафаел, Евандор Гера 4)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
САЩ: Матю Андерсън 17, Шон Рууни 10, Дейвид Лий 4, Уилям Приди 10, Мика Кристенсън 4, Максуел Холт 8 - Ерик Шоджи-либеро (Кавика Шоджи 1)
Старши-треньор: Джон Спероу.