Шампионът Ман Юнайтед пречупи Арсенал и завърза още повече интригата (видео)

Шампионът Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 лидера в класирането на Висшата лига Арсенал на своя "Олд Трафорд". Възпитаниците на Дейвид Мойс се пребориха за първия си успех в дерби мач от началото на сезона и общо трети пореден в последните три кръга на Премиър лийг. Единственото попадение в мача отбеляза таранът на "червените дяволи" и бивш футболист на Арсенал Робин ван Перси в 28-ата минута. Поражението на Арсенал пък завърза още повече интригата на върха в класирането на английския шампионат.

Лондончани останаха лидер с 25 точки, но вече само в рамките на шест точки са събрани отборите от първо до осмо място в класирането. Манчестър Юнайтед вече се завърна с пълна сила в битката за челните места, след като с победата се доближи само на пет точки от Арсенал. Така въпреки слабото начало на сезона, възпитаниците на Дейвид Мойс отново са в битката за титлата, след като значително стабилизираха играта си и спечелиха четири от последните си пет двубоя, както и три поредни в последните три кръга.

Ван Перси откри резултата в 28-ата минута с едно от фирмените изпълнения на Манчестър Юнайтед. Уейн Рууни изпълни отлично корнер и качи топката на главата на колегата си в атака, а холандският таран на "червените дяволи" с отличен удар с глава прати топката под гредата на Войчех Шчесни, за да изведе тима си напред в резултата.

През второто полувреме и двата отбора имаха добри възможности да отбележат в съперниковата врата. Месут Йозил стреля встрани от вратата на Давид де Хеа от чиста позиция в наказателното поле, докато Уейн Рууни пропиля изключително изгодно положение да вкара втори гол за домакините. Английският национал се озова на върха на отлична контраатака на "червените дяволи", финтира много добре защитниците на гостите, които се опитаха да го пресират, но при завършващия удар бе неточен и прати топката на сантиметри от страничната греда на Войчех Шчесни.

Десетина минути преди края и Крис Смолинг се оказа сам срещу вратаря след центриране на Робин ван Перси от фаул, но опита му да стреля с глава беше изключително неточен. В продължението, дадено от съдията, пък се стигна и до най-чистото положение пред футболистите на Арсенал. Бакари Саня центрира в наказателното поле, Джони Еванс се размина с топката и това остави Никлас Бендтнер на чиста позиция само на няколко метра от голлинията. Датският нападател обаче не успя да стигне до топката, с което със сигурност и да изравни резултата.