И шестият опит на Лацио за успех навън се оказа неуспешен (видео)

Носителят на Купата на Италия Лацио се провали и в шестия си опит да спечели като гост от началото на сезона в Серия "А". Днес столичани поведоха с 1:0 при гостуването си на Парма в двубой от 12-ия кръг, но не успяха да удържат аванса и в крайна сметка допуснаха изравняване за крайното 1:1. Така "орлите" заемат непривичното за себе си осмо място и имат два пъти по-малко точки от големия си съперник и лидер Рома.

Налаганата от Владимир Петкович нова схема на игра 4-3-3 даде възможност за изява на младата надежда Балде Диао Кейта. Лявото крило на гостите вкара първия си гол за клуба в калчото в 50-ата минута. 18-годишният юноша на Барселона беше най-опасният играч на Лацио и имаше още няколко възможности.

Веднага след гола обаче "небесносините" предадоха инициативата на домакините, които така притиснаха съперника, че на Федерико Маркети му се налагаше да показва най-доброто от себе си, за да опази вратата си. След поредица от пропуски на Антонио Касано, Алеандро Рози и Никола Сансоне логичното се случи в 64-ата минута. Тогава централният защитник Алесандро Лукарели надскочи всички на първата греда след корнер и заби топката в мрежата.

В последните няколко минути Парма игра в намален състав, след като реферът Никола Рицоли изгони Рози с директен червен картон за протест.

"Дуковете" са на 12-та позиция с едва 13 точки и с отрицателна голова разлика.

Снимка: Getty Images/Guliver