Леверкузен докопа Дортмунд, Сони превърна в кошмар деня на Хамбургер (видео)

Байер (Леверкузен) застигна Борусия (Дортмунд) на второто място след 5:3 над Хамбургер ШФ в голова фиеста от 12-ия кръг на Бундеслигата. Бившата звезда на гостите Хеун-Мин Сон, който беше закупен от "аспирините" през лятото, "избухна" с три гола и една асистенция към Щефан Кийслинг. Последният точен изстрел за домакините беше на сметката на Гонсало Кастро. Головата машина на съперника Пиер-Мишел Ласога отново впечатли с две попадения, а точен беше и съотборникът му Максимилиан Байстер.

Освен че от днес Хамбургер не е рекордьор по брой поредни мачове без загуба - звание, което вече е на сметката на Байерн (Мюнхен), тимът на Берт ван Марвийк вече също така е с най-слабата защита с допуснати цели 29 гола преди изиграването на останалите срещи от кръга.

В предишните си два двубоя - срещу Айнтрахт (Брауншваг) (0:1) и срещу Шахтьор (Донецк) (0:0) в Шампионската лига, Байер не беше отбелязал нито гол, но днес компенсира. Зрителите на "БайАрена" останаха доволни от шоуто, което двата тима им представиха. Още в 9-ата минута Сон вкара за 1:0, а седем минути по-късно националът на Република Корея се радваше за втори път - 2:0.

След това обаче гостите от Хамбург намериха сили да изравнят чрез Байстер в 23-ата минута и Ласога четири минути след почивката.

Сони, както младокът е известен сред феновете, отново излезе на сцената, след като в 55-ата минута върна преднината на Леверкузен. Азиатецът не спря до тук и в 72-ата минута изведе Кийслинг за четвъртото попадение в мрежата на Рене Адлер.

Хамбургер обаче бързо се върна в мача чрез Ласога, който 120 секунди по-късно намали на 3:4.

До края обаче гостите не успяха да изравнят и дори допуснаха пети гол, реализиран от Кастро в 89-ата минута.