Байер (Леверкузен) посечен в Брауншвайг

Последният в германския елитен шампионат Айнтрахт (Брауншвайг) надви с 1:0 челника Байер (Леверкузен) в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. Загубата отдалечи тима Сами Хюпия от лидерите Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд).

Щефан Кийслинг остана на пейката за "аспирините" за първи път от 22 януари 2012 година и след 60 последователни стартови изяви. На негово място в атака се появи Ерен Дердийок. Гостите от "БайАрена" овладяха топката, докато Айнтрахт търсеше шансове на контраатака.

В седмата минута Себастиан Бьониш не шутира точно. В 20-ата Роби Крюс не можа да надхитри вратаря Даниел Давари. В 22-ата Симон Ролфес стреля от 20 метра, но стражът не беше изненадан. Постепенно домакините изравниха играта и по-често атакуваха.

И през второто полувреме мачът вървеше равностойно и без явен знак за по-агресивни действия на единия отбор. В 64-ата Кийслинг влезе в игра в търсене на гола. Вместо това в 81-вата минута "Айнтрахт-Щадион" изригна след попадение на Кумбела. Норман Тойекауф не успя да насочи добре топката, но тъмнокожия стрелец се ориентира бързо и отбеляза в далечния ъгъл - 1:0. В 93-ата минута Ларс Бендер получи втори жълт картон след фаул в центъра.

Това е едва втората победа на Айнтрахт, която ги оставя на последното място, но с много по-добри изгледи за измъкване. Байер вече изостава на четири точки от шампиона Байерн.

Снимка: Getty Images/Guliver