Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Вратар измъкна Леверкузен срещу Шахтьор (Донецк) (видео)

Байер (Леверкузен) постигна целта си, тръгвайки си с точка от Украйна след 0:0 срещу Шахтьор (Донецк) в мач от група "А" на Шампионската лига. По този начин германците запазиха преднината си от две точки пред тима на Мирча Луческу и са с по-големи шансове да продължат напред. "Аспирините" трябва да целуват ръцете на вратаря си Бернд Лено, който ги спаси със серия великолепни намеси. Младокът отрази 9 изстрела в очертанията на вратата си, като повече то тях бяха голови. Веднъж и гредата го покри след центриране на Дари Сърна, при което топката придоби странна тракетория.

Байер изравни играта едва след почивката и имаше своите възможности чрез Сидни Сам и Хеун-мин Сон. В заключителните минути Лено имаше късмет след удари на Илсиньо и Адриано.

В следващите си двубои, които са на 27 ноември, германците приемат Манчестър Юнайтед, а Шахтьор е домакин на Реал Сосиедад.

ШАХТЬОР (Д) - БАЙЕР (Л) 0:0