Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Леверкузен си свърши работата и се внедри между фаворитите (видео)

С прагматичен футбол Байер (Леверкузен) спечели с 1:0 гостуването си на Херта (Берлин) в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата и очаква с нетърпение дербито между Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен). "Аспирините" дръпнаха с 3 точки пред "жълто-черните" и са само на точка зад шампионите. Щефан Кийслинг заби единственото попадение на "Олимпиащадион". Успехът е първи за Байер над столичани от 6 години насам.

Голът падна в 29-ата минута, но останаха сериозни съмнения за засада на Йенс Хегелер при атаката. Като цяло Леверкузен не блестя, но действаше доста стабилно в защита и възможностите за домакините бяха много малко. Най-близо до гола Херта беше в 65-ата минута, но Бернд Лено отрази с впечатляваща намеса удар на Толга Джиерджи. Енис Бен-Хатира имаше шанс в 36-ата минута, но си поведе силно топката. За гостите две положение изпусна Хегелер.

Лошата новина за тима на Сами Хюпия е свързана с контузията на национала Сидни Сам, който беше принуден да напусне едва след 4 минути на терена. Очакват се резултатите от медицинските прегледи, от които ще стане ясно дали стаа дума за нещо сериозно.