Клозе вдъхнови Лацио за успех над Каляри (видео)

Отборът на Лацио най-накрая спря негативната си серия от пет мача без победа в актива си във всички турнири, като победи с 2:0 Каляри в домакинството си от 9-ия кръг в Серия "А". "Орлите" стигнаха до успеха с два бързи гола в началото на второто полувреме. Жокерът за домакините на "Олимпико" се оказа Мирослав Клозе, който се появи като смяна на почивката и първо откри резултата в 52-ата минута, а след това изработи и дузпата за втория гол в 55-ата минута реализирана от Антонио Кандрева.

Лацио имаше леко игрово предимство през първото полувреме, но трудно стигаше до чисти голови възможности. В 14-ата минута Антонио Кандрева излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе отразен от вратаря. Няколко минути по-късно обаче и Каляри имаше добър шанс като страхотен шут на Матиас Кабрера мина на сантиметри от вратата.

След това Лацио отново опитваше натиск и в 28-ата минута Кандрева от близо стреля с глава, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата. В 38-ата минута и Браян Перея имаше подобна възможност, но и той не бе точен.

През втората част в игра за домакините се появи Мирослав Клозе и това бе ключов момент в мача. В 52-ата минута германецът откри рузелтата в полза на своя тим след като засече с глава центриране на Антонио Кандрева от дясно. Само две минути по-късно отново Клозе нахлу в пеналта на съперника и финтира Писано, който падайки докосна топката с ръка, а съдията даде дузпа за "орлите". Кандрева пък се нае да изпълни 11-метровия наказателен удар и направи 2:0.

В 66-ата минута домакините можеха да стигнат и до трети гол като изстрел с глава на Перея се отби от гредата и попадна в краката на Клозе, който обаче не успя да я прати в опразнената врата. До края обаче лациалите отново намалиха оборотите и до повече попадения на се стигна.

Така Лацио събра актив от 14 точки и излезе на 7-ото място в класирането. Каляри пък остава на 13-ата позиция с 10 точки в актива си.