Евертън наказа Астън Вила и Тонев след почивката и излезе трети (видео)

Съставът на Евертън постигна забележителен успех над Астън Вила с 2:0 над "Вила Парк" с два гола през второто полувреме. Възпитаниците на Роберто Мартинес наказаха многобройните пропуски, които бирмингамци направиха през първото полувреме пред вратата на Тим Хауърд. Успехът изведе Евертън на третото място в класирането на Висшата лига с 20 точки докато Астън Вила се свлече до 14-ата позиция след втората си поредна загуба пред собствена публика.

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за домакините и остана на терена до 76-ата минута, но не успя да помогне на своя тим да стигне до гол във вратата на гостите.

Вратарят на Евертън Тим Хауърд спаси дузпа още в седмата минута на двубоя между "карамелите" и Астън Вила. Американският страж показа невероятна класа, за да отрази удара на Кристиан Бентеке от бялата точка. Най-тежкото наказание бе отсъдено за нарушение именно срещу белгийския нападател, който се препъна в бранител на гостите, докато нахлуваше в наказателното поле. До края на първото полувреме домакините пропуснаха още редица положения пред вратата на Тим Хауърд, който трябваше да се намесва решително след удари на Бентеке и Агбонлахор, а далечен шут на Сашко Тонев бе избит в корнер от бранител на гостите.

След почивката домакините бяха наказани за многобройните положения, които тимът им пропусна през първата част. Ромелу Лукаку откри резултата за Евертън в 68-ата минута. Белгийският таран прониза Брад Гузан от границата на наказателното поле, след като получи успореден на аутлинията пас от лявото крило и с плътен удар даде аванс на "карамелите".

Леън Осман удвои аванса на гостите осем минути преди края, също с удар от границата на наказателното поле, след като гостите разиграха добре топката около пеналтерията при изпълнение на корнер. Той получи топката непокрит около границата на наказателното поле и с удар по земята удвои аванса на гостите. Малко преди неговото попадение пък Александър Тонев бе заменен от Никлас Хелениус.