Toтнъм се върна към победите, Тонев игра 11 минути (видео)

Тотнъм победи сравнително лесно Астън Вила с 2:0 като гост и се изкачи на пето място във временното класиране на Премиър лийг. Намиращият се в прекрасна форма Андрос Таунзенд откри резултата в 31-ата минута и показа, че се превръща във все по-важен играч в селекцията на Андре Вилаш-Боаш. След почивката Роберто Солдадо покачи на 0:2. Българското крило на Астън Вила Александър Тонев записа 11 минути в този двубой, заменяйки в 79-ата Габриел Агбонлахор.

Астън Вила започна в непроменен състав от този, който стартира при равенството с Хъл Сити преди седмица. Това означаваше, че Тонев отново остана на резервната скамейка, където бе и Кристиан Бентеке.

Влад Кирикеш дебютира в Премиър лийг, започвайки като титуляр в центъра на отбраната на Тотнъм. Сандро се завърна в стартовия състав, докато Кристиян Ериксен бе заменен от Люис Холтби. Роберто Солдадо водеше атаката на "шпорите".

Тотнъм бе по-активният отбор през първата част, като "шпорите" систематично натискаха своя съперник, който залагаше на контраатаки. В 31-ата минута Андрос Таунзенд центрира отдясно и топката малко щастливо влезе във вратата на Брад Гузан, без да бъде докосната от никого, въпреки че Солдадо и Холтби се опитаха да засекат. След попадението един от страничните рефери - Дейвид Брайън, бе ударен в гърба от димка, хвърлена от фен на Тотнъм.

Малко след това Гилфи Сигурдсон бе близо до това да удвои аванса на гостите, но не успя с глава да порази целта.

В добавеното време Гузан блокира и опасен изстрел на Таунзенд от границата на наказателното поле. Пет минути след подновяването на играта стражът на домакините отново спаси своя отбор, избивайки удар на Паулиньо отблизо.

В 69-ата минута Роберто Солдадо покачи на 0:2. Холтби подаде към Паулиньо, който с перфектно докосване изведе Солдадо. От около десетина метра испанецът стреля точно.

Тотнъм е на пето място с 16 точки, колкото има и заемащият четвърто място отбор на Манчестър Сити. Астън Вила е 13-и с актив от 10 т.