Борусия (Дортмунд) си поигра с огъня (видео)

Борусия (Дортмунд) не игра силно и трудно спечели с 1:0 домакинството си на Хановер 96 в среща от 9-ия кръг на Бундеслигата и продължава гонитбата с Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен) на върха. Марко Ройс вкара от дузпа още в 4-ата минута. Така "жълто-черните" продължават да са с равен актив с "аспирините", на точка зад баварците, които са лидери.

Днес обаче отборът на Юрген Клоп извади късмет, тъй като в няколко ситуации гостите можеха да изравнят.

Домакините поведоха рано-рано, след като в 4-ата минута младият Ерик Дурм нахлу в наказателното поле и Хироки Сакаи го задържа. Ройс не сгреши от бялата точка и даден нужното спокойствие на своите.

Това изглежда им изигра лоша шега, защото Борусия не играеше толкова агресивно. Следващата реална възможност за домакините дойде чак в 45-ата минута и то след неумела намеса на вратаря Рон-Роберт Цийлер, който не успя да улови добре далечен изстрел на Нури Шахин. Роберт Левандовски обаче не съумя да стигне пръв до топката.

Гостите започнаха по-активно второто полувреме и в 52-ата минута Шаболш Хущи пропусна добра възможност, след като стреля над гредата.

Дортмундци отговориха с атака, при която Хенрих Мхитарян стреля по диагонала в 55-ата минута, но Цийлер беше на мястото си.

В ответната атака играчите на Хановер на два пъти бяха близо до изравняването. Първо Роман Вайденфелер парира тежък удар на Едраг Приб, а секунди по-късно Леон Андреасен провали отлична атака с неточен изстрел.

"Сигнал Идуна Парк" замръзна в 81-ата минута, когато резервата Дениз Каба се озова сам срещу Вайденфелер, но стражът защити реномето си с перфектна намеса, която в крайна сметка донесе трите точки.

Идната седмица се очертава като много тежка за Борусия. Във вторник на вестфалци им предстои гостуване на Арсенал в Шампионската лига, а след това в събота те се изправят срещу Шалке 04 в Гелзенкирхен.