Нов голям мач на Лудогорец в ШЛ, орлите с шанс за ЛЕ след епична битка с Ливърпул

Лудогорец изигра поредния си вълнуващ мач в груповата фаза на ШЛ, този път като домакин на Ливърпул, но след зрелищно 2:2 орлите се сбогуваха с мечтата си да продължа напред в най-комерсиалния клубен турнир.

С това равенство българският шампион събра четири точки, колкото има и днешният им съперник, но заради по-лошите показатели в преките двубои срещу Ливърпул и Базел, дори при победа в последния мач срещу Реал Мадрид, орлите нямат шанс да продължат напред. Все пак ако спечелят точка или три срещу белия балет могат да се класират на трето място в групата и да продължат в Лига Европа.

Иначе сблъсъкът срещу Ливърпул, който се игра пред 42 000 зрители, започна по най-добрия начин за Лудогорец след гол на Дани Абало още в третата минута. До края на полувремето английският гранд обърна резултата в своя полза след попадения на Рики Ламбърт и Джордан Хендерсън.

Българският тим обаче не се предаде и в края на срещата Георги Терзиев успя да изравни.

Орлите стартираха отлично срещата и поведоха с гол на Даниел Абало още в третата минута. Тогава Марселиньо отправи изстрел от 22-23 метра, Миньоле не се намеси добре и при добавката Абало откри резултата.

Ливърпул бързо изравни. Това стана след груба грешка на Козмин Моци и Владислав Стоянов, които не се разбраха за една топка и таранът на гостите Рики Ламбърт вкара отблизо с глава.

В 25-ата минута Марселиньо имаше добра възможност да отбележи, но отблизо не уцели с глава очертанията на вратата.

В 37-ата минута Джордан Хендерсън се възползва от отлично центриране на Рахим Стърлинг и от 2-3 метра не остави шанс на Стоянов за 1:2.

Именно при резултат 2:1 за Ливърпул завърши първата част.

След почивката играта отново тръгна равностойно и без опасности пред двете врати. В 58-ата минута Михаил Александров имаше възможност да стреля от воле, но шутът му не се получи. Три минути по-късно Ешпиньо стреля от фаул, но над вратата.

Гостите отговориха с изключително опасен пробив на Рахим Стърлинг отляво, който завърши с центриране и изстрел на Ламбърт с глава, който по чудо не вкара трети гол, тъй като нацели бранител на домакините, който се намираше пред голлинията. Последва шут на Хендерсън над вратата, но преди това реферът наду свирката за нарушение срещу Владо Стоянов.

В 81-ата минута Стърлинг бе изведен очи в очи с Владо Стоянов, но стражът на Лудогорец спаси. В ответната атака Кишада стреля от границата на наказателното поле, но отново твърде неточно.

Тук някъде треньорът на гостите Брендън Роджърс извади най-опасния си футболист в този мач - Рахим Стърлинг, което помогна да Лудогорец да наложи сериозен натиск в последните минути. Разградчани стигнаха до няколко корнера и в 88-ата минута след поредно центриране от ъглов удар Дяков отклони топката с глава към Терзиев, а централният бранител на домакините отново с глава прати топката в мрежата на англичаните за крайното 2:2.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИВЪРПУЛ 2:2

1:0 Даниел Абало 3
1:1 Рики Ламбърт 8
1:2 Хендерсън 37
2:2 Георги Терзиев 88

ЛУДОГОРЕЦ: В. Стоянов, Кайсара, Терзиев, Моци, Й. Минев, Ешпиньо (81-Ешпиньо), Дяков, М. Александров (72-Вандерсон), Марселиньо, Абало (69-Кишада), Мисиджан

ЛИВЪРПУЛ: 22. Симон Миньоле, 19. Хавиер Манкийо, 37. Мартин Шкъртел, 4. Коло Туре, 2. Глен Джонсън, 21. Лукаш Лейва, 24. Джо Алън, 14. Джордан Хендерсън, 8. Стивън Джерард, 31. Рахим Стърлинг (83-Морено), 9. Рики Ламбърт