Възходът на Нюкасъл продължи и срещу безидейния Ливърпул (видео)

Нюкасъл постигна трета победа в рамките на седмица и общо четвърти пореден успех, след като днес "свраките" надделяха с 1:0 над Ливърпул на "Сейнт Джемсис Парк". Единственото попадение реализира Айосе Перес в 73-ата минута, като това е втори пореден гол на испанеца във Висшата лига. Домакините заслужиха трите точки, а Ливърпул отново показа безидейна игра, като Марио Балотели и появилите се като резерви Фабио Борини и Рики Ламбърт  не успяха да затруднят особено Тим Крул.

Мехди Абеид дебютира като титуляр в двубой от Висшата лига, а Сами Амеоби и Папис Демба Сисе водеха атаката на домакините.

Марио Балотели беше на върха на нападението на мърсисайдци. Глен Джонсън, Джордан Хендерсън и Филипе Коутиньо също започнаха като титуляри за Ливърпул.

Гостите имаха значително предимство по отношение на владеенето на топката през първите 45 минути, но атаките на играчите в червено приключваха около границата на наказателното поле. Контрите на "свраките" и възможностите, създадени от тях, изглеждаха по-опасни. В 37-ата минута Нюкасъл бе много близо до гола, но Глен Джонсън изчисти с глава от голлинията удар на Сисе. Пет минути преди почивката Шкъртел засече центриране от корнер, но топката мина встрани.

Имаше и една спорна ситуация през тази първа част. В 10-ата минута Обертан изведе Сисоко а наказателното поле, а французинът падна след единоборство с Джо Алън. Главният рефер Андре Маринър обаче подмина претенциите на домакините за дузпа.

В 57-ата минута гостите създадоха най-добрата си атака в мача до момента - Джерард центрира  перфектно отдясно, а Коутиньо засече с глава на близката греда, но Тим Крул успя да спаси. Впоследствие се оказа, че страничният рефер е маркирал засада - решение, което бе доста спорно.

20 минути преди края Стърлинг свали добре към Борини, който стреля от границата на наказателното поле, но ударът на италианеца профуча покрай вратата на Крул.

Въпреки че в тези минути мърсисайдци търсеха повече гола, до преднина стигнаха домакините. Пол Дъмет центрира отляво в наказателното поле, където Алберто Морено докосна по много лош начин топката, спирайки я за Перес, който отблизо я прати във вратата на Миньоле. Малко след това Нюкасъл бе много близо до втори гол, след като Перес и Кабела се озоваха сами срещу вратаря на гостите, но Миньоле успя да спаси с крак, избивайки удара на французина.

С успеха Нюкасъл се изкачи на девето място с 13 точки - една по-малко от Ливърпул.