Английските клубове останаха без победа, медиите ги наричат "От глупав, по-глупав"

Английските футболни клубове останаха без победа в кръг от груповата фаза Шампионската лига за първи път от шест години насам, което предизвика гнева на местните медии, сравняващи родните си грандове с пародиен филм. Германската агенция ДПА също пише за британския срам, като уточнява, че Манчестър Сити, Ливърпул, Челси и Арсенал не са успели да спечелят в четвъртия кръг на груповата фаза тази седмица.

Срамът за Англия започна във вторник, когато Ливърпул загуби очаквано с 0:1 от Реал Мадрид, а Арсенал пропусна аванс от три чисти гола, за да завърши наравно 3:3 срещу госта Андерлехт. В сряда също нямаше английска победа. Челси стигна само до равен 1:1 срещу Марибор, а шампионът Манчестър Сити сложи черешката на тортата с домакинско поражение с 1:2 от ЦСКА Москва.

Мениджърът Мануел Пелегрини обясни загубата от руснаците с "криза" в отбора, докато Жозе Моуриньо говори за подценяване срещу Марибор. Всичко това предизвика гнева на британските медии, като вестник "Сън" удари звучен шамар на клубове със заглавие "Dumb and Dumber". В превод от английски, това означава "От глупав, по-глупав". Това пък е името на филм с Джим Кери и Джеф Дейниълс, които не блестят с интелект в лентата. Втората част на комедията излиза по кината в България на 14 ноември.

Агенция ДПА прави паралел с представянето на английските клубове в последния случай без победа - сезон 2008/2009. Тогава все пак всичките четири отбора се класираха за осминафиналите, а Челси, Манчестър Юнайтед и Арсенал дори играха на полуфиналите в Шампионската лига. Сега обаче Манчестър Сити е пред отпадане, а Ливърпул се бори със зъби и нокти срещу Базел и Лудогорец.