Нов резил за Ман Сити - Жоро Миланов и ЦСКА (Москва) с историческа победа в Англия (видео)

Амбициите на Манчестър Сити за пробив в Шампионската лига почти сигурно ще трябва да почакат още една година. "Гражданите" допуснаха сензационна загуба от ЦСКА (Москва) с 1:2 насред "Етихад Стейдиъм" и задачата им да се класират за фазата на директните елиминации стана много сложна. За да се преборят за второто място в групата, футболистите на Мануел Пелегрини трябва да победят задължително Байерн (Мюнхен) у дома и Рома като гост.

За ЦСКА успехът е исторически, защото е първи на английска земя, а освен това запази шансовете на отбора да прескочи групата. "Армейците" имат 4 точки, колкото и Рома, а в следващия кръг двата тима се изправят един срещу друг в Русия.

Георги Миланов се появи като резерва през второто полувреме и можеше да вкара гол, но негов удар от фаул мина на сантиметри от гредата. Сити пък завърши с 9 човека след червени картони на Фернандиньо и Туре Яя.

Преди две седмици "гражданите" поведоха с 2:0 в Химки, но изпуснаха победата и това още повече усложни ситуацията им. Двата тима бяха в една група и миналата година, като тогава Ман Сити се наложи у дома с убедителното 5:2.

Мениджърът на домакините Мануел Пелегрини заложи в предни позиции на Серхио Агуеро и Стеван Йоветич, а Джеймс Милнър и Хесус Навас действаха по двата фланга на атаката.

Големият проблем за наставника на гостите Леонид Слуцкий беше отсъствието на Зоран Тошич, който не получи виза за Англия и трябваше да се върне в Москва. Атаката на "армейците" поведе Сейду Думбия, а зад него играеха Алан Дзагоев, Роман Ерьоменко и Ахмед Муса.

Срещата започна по възможно най-изненадващия мач - с ранен гол във вратата на Джо Харт. Още във 2-ата минута Бибрас Натхо центрира от фаул, а Демикелис и Туре не се ориентираха добре и много по-ниският Думбия ги надскочи, като с глава опъна мрежата. Отговорът на домакините не закъсня. "Гражданите" веднага се настаниха в половината на ЦСКА и в 8-ата минута изравниха с красиво попадание на Туре Яя, който от фаул завъртя топката над стената и не остави никакви шансове на Игор Акинфеев.

Мачът продължи да е много интересен и Думбия получи шанс отново да се разпише. Той остана очи очи с Джо Харт, но този път стреля встрани от целта. В ответната атака Агуеро беше изведен на скорост, но Акинфеев излезе предвидливо и изби. В 22-ата минута Милнър проби отдясно, но Акинфеев пак се намеси добре и отрази удара на английския национал.

Натискът на "гражданите" се усилваше с всяка изминала минута. Несигурна намеса на Акинфеев след центриране от корнер даде възможност на Йоветич да стреля опасно, но ударът на черногореца излезе в аут. В 34-ата минута отбраната на Ман Сити се пдреди много лошо при поредната контра на ЦСКА, Натхо пусна технично към Думбия, който с плътен удар по диагонала отново изведе гостите напред с общо 10-ия си гол в Шампионската лига.

На почивката Пелегрини направи двойна смяна, като извади Йоветич и Хесус Навас, а на техните места пусна Самир Насри и Фернандиньо. Тези рокади не доведоха до положителна промяна в играта на домакините в първите минути на втората част. Нещо повече - няколко контри на ЦСКА като по чудо не завършиха с трети гол за "армейците".

В 58-ата минута Милнър центрира добре, но малко не стигна на Агуеро да се добере до топката и да изравни. В 65-ата минута в игра за домакините се появи и Един Джеко, а веднага след това в игра влезе и Георги Миланов, който смени голмайстора за ЦСКА Думбия. В 70-ата минута резервата на домакините Фернандиньо получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.Българинът веднага имаше възможност да се разпише, но негов изстрел от фаул профуча на сантиметри от гредата.

Четвърт час преди края Джеко се размина с топката след центриране от корнер и като по чудо не изравни. Секунди по-късно "небесносините" претендираха за втори жълт картон на Понтус Вернблом, но вмето него съдията декорира Сергей Игнашевич. Домакините се изнервиха още повече и в 82-ата минута останаха с 9 човека след много необмислена проява на Туре Яя, който загуби топката от Шенников и го фаулира грубо, за което реферът Анастасиос Сидиропулос не се поколеба да го изгони.

До края на мача не се случи нищо интересно, освен една симулация на Агуеро в наказателното поле, забелязана от съдията. По този начин ЦСКА изскочи на второ място в групата с 4 точки (спечелени от двата мача с Ман Сити), а шампионът на АНглия е последен с 2 точки.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЦСКА (МОСКВА) 1:2 (1:2)
0:1 Думбия (2)