Пирин тресна лидера Нефтохимик с 3:0

Отборът на Пирин победи чисто лидера Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) в мач от 3-ия кръг на волейболната Суперлига за мъже, който се игра в препълнената зала "Септември" в Разлог.

Възпитаниците на Йордан Мицин играха много силно в първата част и лесно я спечелиха с 25:18. В следващите два гейма бургазлии заиграха напълно равностойно, но в края домакините надделяваха с 2 точки.
Левски Боол - Пирин 2:3
Победата бе втора за Пирин от началото на сезона, а поражението първо на Нефтохимик.

В следващият 4-и кръг Пирин гостува на Добруджа 07 на 8 ноември в Добрич, а Нефтохимик гостува на Левски Боол в София.

Йордан Желязков заби 18 точки (1 ас, 2 блока, 62% ефективност в атака), а Алексанъдр Симеонов добави още 10 точки (2 аса, 1 блок, 64% ефективност в атака, 32% перфектно и 74% позитивно посрещане) за успеха на Пирин. Много силен мач изигра и разпределителят Евгени Григоров, който през миналия сезон игра точно в Нефтохимик.

Петър Христов стана най-резултатен за Нефтохимик с 14 точки (1 блок, 50% ефективност в атака), а Андрей Николов добави още 11 точки (2 аса, 56% ефективност в атака 42% перфектно и 58% позитивно посрещане).

ПИРИН (РАЗЛОГ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

ПИРИН: Евгени Григоров 2, Йордан Желязков 18, Георги Чалъков 7, Благовест Катранджиев 8, Александър Симеонов 10, Костадин Гаджанов 8 - Петър Каракашев-либеро (Мартин Палийски 1, Венцислав Георгиев)
Старши-треньор: Йордан Мицин
НЕФТОХИМИК: Иван Станев 2, Петър Христов 14, Андрей Николов 11, Пламен Драгиев, Стоян Самунев 5, Теодор Богданов 3 - Христо Велков-либеро (Стоян Златев 8, Костадин Николов 3, Василий Петров 1)
Старши-треньор: Петьо Драгиев.

Статистика: Борис Никонов, скаутмен на Пирин
Първенство на България по волейбол при мъжете, мачове от 3-ия кръг:

Монтана - Левски Бол - 3:0 (25:12, 25:13, 25:10)

Пирин Разлог - Нефтохимик 2010 - 3:0 (25:18, 25:23,25:22)

Арда Кърджали - КВК Габрово 3:0 (25:21, 25:13, 25:18)

4. Добруджа 07 2 2 0 6:3 5
5. Миньор 2 1 1 4:3 3
6. Марек 2 1 1 4:5 2
7. Арда 2 0 2 3:6 1
8. Левски 3 0 3 2:9 1
9. ЦСКА 1 0 1 1:3 0
10. КВК Габрово 1 0 1 0:3 0