Арда се наложи с 3:1 над Миньор

Волейболистите на Арда (Кърджали) победиха като гост Миньор (Перник) с 3:1 (25:15, 25:14, 23:25, 25:20) в мач от 4-ия кръг на Суперлигата, който се игра пред около 500 зрители в зала "Борис Гюдеров".

Така волейболистите от Кърджали записаха втора победа в шампионата, като с две загуби и 7 точки се намират на 4-то място във временното класиране, но преди изиграването на последния мач от кръга. Тимът на Миньор пък записа трета загуба досега, като с една победа и 3 точки остава на 8-ма позиция в таблицата.

Над 500 зрители в залата подкрепяха своите, но за съжаление на местните фенове в първите два гейма перничани изобщо не можаха да се противопоставят на гостите от Арда. За тона повлия и отсъствието на основен играч в центъра, като Захари Николов се е контузил предния ден. Така перничани отстъпиха без да отбележат повече от 15 точки. В третата част, обаче, домакините показаха, че могат да дават отпор, като използваха отпускането на кърджалийци, втурнаха се на щурм и успяха да откраднат гейм на Арда след 25:23. В четвъртата част, обаче, гостите от Кърджали се взеха в ръце, поведоха с 8:3 и успяха да удържат на натиска на домакините, без да допускат повече изненади, а с това затвориха мача само с един загубен гейм след 25:20.